Zaproszenie na wernisaż wystawy - 27 sierpnia.

Autor: GF
Zaproszenie na wernisaż wystawy pt. "Nieznana historia Armii Krajowej na Śląsku Opolskim"

Już 27 sierpnia o godz. 12:00 w Muzeum Czynu Powstańczego odbędzie się premierowy pokaz efektów naszej kilkumiesięcznej pracy pt.: " Nieznana historia Armii Krajowej na Śląsku Opolskim".

To gratka nie tylko dla miłośników lokalnej historii, ale dla wszystkich którym na sercu leży polskość regionu i całego kraju. Jako Opolanie możemy być szczególnie dumni z naszych poprzedników, którzy w nieporównywalnie cięższych warunkach podjęli nierówną walkę z niemieckim okupantem. Nie tak spektakularną jak akcje w innych regionach, lecz nie mniej ofiarną. Za swą postawę, podobnie jak Powstańcy Śląscy musieli zapłacić często najwyższą cenę.

Prezentowana przez nas wystawa, to próba wypełnienia luki, która istniała w polskiej historii Śląska Opolskiego. Tak jak żołnierze opolskich struktur AK zapewnili ciągłość walki o polskość Śląska Opolskiego tak my łączymy ich historię z historią wielowiekowego oporu przed germanizacją. Wystawa jest zachętą do dalszego zgłębiania zarówno losów AK na Opolszczyźnie ale również kolejnym ważnym elementem utrwalania tożsamości narodowej.

Oprócz samych plansz wystawowych w trakcie wernisażu będzie można otrzymać specjalną broszurę poświęconą naszej pracy. W dniu otwarcia rozpocznie również działanie specjalna strona internetowa gdzie będziemy starać się rozwijać zapoczątkowana historię.